WhatsApp tani edhe si aplikacion në Desktop

0

Duket që thashethemet ishin të vërteta pasi WhatsApp ka prezantuar tani zyrtarisht aplikacionin e ri për Desktop.

“Ashtu si WhatsApp Web, aplikacioni jonë për Desktop është thjeshtë një shtesë e telefonit tuaj. Aplikacioni shfaq bisedat dhe mesazhet nga telefoni juaj mobil”, tha kompania në një deklaratë, transmeton portali arbresh.info.

Aplikacioni, i cili është në dispozicion për përdoruesit në Windows 8 dhe sisteme më të reja operative, qëndron i sinkronizuar me shërbimin WhatsApp në telefonin tuaj duke i lejuar atij të komunikojë me përdoruesit e tjerë në listë.

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com