Twitter nuk do t’i numëroj fotot dhe linkat si karaktere në cicërima

0

Twitter është duke bërë një ndryshim të madh në mënyrën se si ajo numëron karakteret në cicërimat që bëhen brenda rrjetit social, duke i dhënë përdoruesve më shumë liri për të postuar mesazhe më të gjata.

Rrjeti social së shpejti do të ndalojë së numëruari linkat dhe fotot, si pjesë e limit të saj prej 140-karaktereve për mesazhe, tuhhet sipas një personi të njohur me këtë çështje.

Ndryshimi mund të ndodhë në dy javët e ardhshme, ka thënë personi që preferoi të mbetet anonim për shkak se vendimi nuk është ende publik.

Linkat aktualisht marrin deri 23 karaktere, edhe pas Twitter automatikisht i shkurton ato. Kompania nuk pranoi të komentojë për këtë ndryshim, transmeton Telegrafi. 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com