Turqia vazhdon ndalimin e YouTube

0

Autoritetet turke kanë shpërfillur urdhrin e gjykatës dhe kanë ripohuar ndalimin e YouTube.
“Masa e bllokimit të hyrjes në faqen e internetit youtube.com mbetet”, thuhet në një deklaratë në faqen të BTK, agjencisë shtetërore të teknolgjisë informative.

E ndaluar ishte edhe qasja në Twitter deri javën e kaluar, derisa Gjykata Kushtetuese vendosi se ndalimi ishte shkelje e ligjit. 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com