”Shtegtarët e Lirë” sulmohen nga serbët pa kaluar as Graçanicën

0

Grupi prej 15 qytetarësh të njohur si “Shtegtarët e Lirë”, të cilët u nisën këmbë nga Gjilani për të udhëtuar në Bruksel, me qëllim kërkesën për liberalizim vizash për Kosovën, janë sulmuar nga serbët lokal në Graçanicë në orët e mbrëmjes.
Lajmin e ka konfirmuar lideri i grupit Ekrem Avdiu, për media të ndryshme.

Edhe pse kanë qenë të përcjellë nga Policia e Kosovës, Avdiu ka konfirmuar se kur kanë arritur në Graçanicë, janë sulmuar nga serbët. Si pasojë e sulmit, dy persona nga grupi “Shtegtarët e Lirë” kanë marrë lëndime dhe u është dashur trajtimi mjekësorë, transmeton RTK. 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com