Mercedes-Benz rifreskon G-Class

0

Mercedes-Benz ka zbuluar një lajm interesant në lidhje me modelin e ri të G-Class, i cili sipas gjitha gjasave do të dalë në shitje në fund të vitit 2017.
Edhe pse do të ruajë emrin e koduar W463, vetura për terrene malore do të jetë më e gjerë dhe më e gjatë që e bën atë më të sigurt gjatë ngasjes. Por është interesant fakti që ajo do të jetë më e lehtë për 200 kilogram sesa modeli i kaluar, falë karrocerisë së aluminit. Sipas zyrtarëve të Mercedes-Benz kjo veturë do të zgjatet për 100 mm.
Ndërkaq, inxhinierët gjithashtu planifikojnë të instalojnë sistemin elektromekanik që e bën timonin më të manovrueshëm dhe më praktik për shoferin. Ndryshime do të pësoi edhe enterieri duke filluar nga rritja e hapësirës për pasagjerë e deri te pjesët tjera të instrument tabelës, që janë huazuar nga modeli C-Class.
Mercedes-Benz G-Class do të ketë një motor mjaft të fuqishëm me plotë 3.0 litra, që do të jetë i disponueshëm në dy versione atë më naftë dhe benzinë. Kur bëhet fjalë për versionin me benzinë dihet mirë se ai do të jetë më i fuqishëm, dhe për këtë do të prodhoj 360 kuaj fuqi derisa ai me naftë vetëm 300. 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com