Erdogan akuzon Izraelin për terrorizëm shtetëror në Rripin e Gazës

0

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan akuzoi sot Izraelin për terrorizëm shtetëror duke bombarduar Rripin e Gazës dhe duke kryer një masakër kundër banorëve palestinezë.
“Deri kur bota do të vazhdojë të qëndrojë e heshtur për këtë terrorizëm shtetëror?”, është shprehur i revoltuar Erdogan në fjalimin e tij të përjavshëm para deputetëve të partisë së tij për Drejtësi dhe Zhvillim (AKP) duke përjashtuar çdo normalizim të marrëdhënieve të Turqisë me shtetin hebre. /Telegrafi/ 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com