Williamson nuk takon Thaçin, kërkon funksionalizimin e Gjykatës

0

Kryeprokurori i Task Forcës, Clint Williamson, e ka përfunduar takimin në Qeverinë e Kosovës.
Williamson, pasi ka takuar presidenten e vendit, ai është takuar në Ministrinë e Drejtësisë me ministrin Hajredin Kuçi, ndërsa të pranishëm në takim ishin edhe ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi dhe ai i FSK-së, Agim Çeku.

Burime të Indeksonline brenda Qeverisë bëjnë të ditur se Williamson është interesuar të dijë rreth përgatitjeve që kanë bërë institucionet kosovare rreth ndryshimeve ligjore dhe Kushtetuese për të përmbushur gjitha kushtet e funksionalizimit sa më të shpejtë të Gjykatës Speciale për krimet e luftës që duhet të krijohet po sa të konstituohen institucionet e reja të vendit.

Williamson nuk e ka takuar fare kryeministrin Thaçi, ashtu siç raportohej nëpër media. /Indeksonline/ 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com