Trump: Obama dhe Clinton janë themelues të ISIS

0

Kandidati republikan për President, Donald Trump, e ka përshkallëzuar retorikën e tij kundër presidentit Barack Obama, duke e quajtur atë si “themelues të ISIS”.

Komentet e tilla ai i bërë në një tubim në Florida, një ditë pas komenteve të rënda të cilat i bëri ndaj kundërkandidates së tij, Hillary Clinton, shkruan Sunday Express, transmeton Indeksonline.

“ISIS do e nderoj Obamën. Ai është themeluesi i ISIS. Gjithashtu dëshiroj të them se bashkëthemelues do të jetë edhe Hillary Clinton”.


Source: Informacione 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com