SHBA tërheq arsenalin bërthamor nga Turqia në Rumani

0

Marrëdhëniet mes Uashuntonit dhe Ankarasë marrin një tjetër çarje të konsiderueshme. Siç bën të ditur Reuters duke iu referuar burimeve nga Pentagoni, SHBA ka filluar të bëjë transferimin e armëve bërthamore nga Turqia në Rumani.

Zyrtarë të Departamentit Amerikan të Mbrojtjes i thanë ajencisë prestigjoze se transferimi po bëhet për arsye sigurie.

Ndërkaq, në mediat botërore thuhet se zhvendosja e mbushjeve nukleare paraqet një sfidë si në planin teknik operativ, ashtu edhe në atë politik.


Source: Informacione 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com