Këshilla si ta pini çajin

0

1. Pijeni çajin kur është i ngrohtë

Kur konsumojmë diçka të ngrohtë, trupi nis të përthithë më lehtësisht përbërësit. Kur ftohet çaji ndryshon shijen gjithashtu.

2. Zgjidhni çaj cilësor

3. Zgjidhni çajin e përshtatshëm për ju.

4. Uji që bëni çajin duhet të jetë cilësor

5. Shijojeni dhe bëjeni pjesë të rutinës suaj ditore në punë

6. Zëvendësojeni kafenë me çaj pasi çaji është një pije e sigurt që rrit përqendrimin, ju qetëson, përmirëson tretjen si dhe stabilizon nivelet e sheqerit në gjak.


Source: Informacione 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com