Ja pse na bëjnë mirë kumbullat e thata

0

[ad_1]

1. Oksidant i fuqishëm

Ato janë jo vetëm të shijshme, por kanë një fuqi të jashtëzakonshme për shkatërrimin e radikaleve të lira në gjak. Sa më i ulët numri i radikaleve të lira në trupin tuaj, aq më i mirë është shëndeti.

2. Kumbullat rregullojnë tretjen, pastrojnë organizmin nga toksinat dhe nxisin punën e mëlçisë dhe të veshkave. Po ashtu ato përmirësojnë sistemin urinar, sepse janë të pasura në kalium.

3. Rregullojnë kolesterolin

Kumbullat janë të pasura në fibra, të cila ulin nivelin e kolesterolit në gjak, duke mbrojtur nga sëmundjet kardiovaskulare.

[ad_2]

Source link  

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com