Ish-i përndjekuri tenton të vetëdigjet para Parlamentit (VIDEO)

0

Një ish-i përndjekur politik tentoi të vetëdigjet para Parlamentit sot rreth orës 10:30 minuta.
Policia ka arritur të neutralizojë. Bëhet fjalë për ish-të përndjekurin Kujtim Gaziu, i cili së bashku me ish-i burgosur të tjerë politik kanë zhvilluar një protestë ditën e sotme. .

Teksa prononcohej për mediat Kujtim Gaziu është lyer me benzinë dhe ka tentuar t’i vërë flakën vetës. “Jam pa punë, kam fëmijë të sëmurë, nuk blej dot as ilaçe për vajzën e sëmurë. Kam marrë benzinë me vete dhe nuk ka seç më duhet jeta”, tha ai.

Më pas është lyer me benzinë, por është ndaluar menjëherë nga polica.

 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com