Apple humb gjykimin ndaj VirnetX për ‘FaceTime’, urdhërohet të paguajë 302.4 milionë dollarë

0

Raportohet se gjiganti i teknologjisë Apple ka humbur rigjykimin për patentimin e aplikacionit ‘FaceTime’ kundër kompanisë VirnetX.

Reuters raporton se Gjykata Federale në Texas ka vendosur në favor të VirnetX për të drejtat e ‘FaceTime’, dhe ka urdhëruar Apple që të paguajë 302.4 milionë dollarë, transmeton Koha.net.

VirnetX raportohet se do të padit Apple edhe mbi karakteristikat e reja të sigurisë, si dhe sistemin e saj në iMessage.

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com