2 ton drogë në Vlorë, 1 i arrestuar dhe 5 në kërkim

0

Vlorë, 6 prill 2014, 2 ton lëndë narkotike e llojit kanabis sativa e llojit u sekuestrua nga një operacion i policisë së Vlorës, duke vënë në pranga një person dhe duke shpallur në kërkim 5 persona të tjerë. Në cilësinë e provës materiale e sekuestrua lënda narkotike, një zetor, një fuoristradë të cilat ishin të përfshira në transportin e lëndës narkotike. Ndërkohë operacioni i policisë vijon ende në terren në zonën e Hidroverit. Dyshohet se lënda narkotike ishte e destinuar për tu trafikuar, ndërsa nuk dihen ende identitetet e personave të përfshirë në këtë rast./noa 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com