Time Kadrijaj zbulon prapaskenat e aderimit të Donikës në VV, e quan Kali i Trojes

0

Deputetja nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadrijaj ka kritikuar aderimin e ish koleges së saj Donika Kadaj-Bujupi, në Vetëvendosje.
Përmes një statusi në Facebook, Kadrijaj e ka krahasuar Bujupin me kalin e Trojës, duke zbuluar taktikën e përfshirjes së saj në “Alternativën” e Vetëvendosjes që të ketë katër anëtarë plus Donikën.
Lexoni postimin e plotë:
Donika e Trojes
Sa gjatë qëndroi Kali i Trojës në AAK. Në propozimin e VV-së për Alternativen, specifikisht i kërkohej AAK-së, që në Këshillin Drejtues të Alternatives të ishte edhe Donika.

Dmth që VV të kishte 4 të vetët, plus Doniken si Kalë Troje, plus nja 4 po ashtu të vetët, po nga shoqëria civile dhe mundësisht edhe një kalë Troje nga Nisma.

Dmth dhjetë me katër!!! Ky ishte morali politik i partneritetit të VV-së me neve.
“PO jo bre djem se ne moti merremi me këto punë!


Source: Informacione 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com