Priftë serbë dhe forca policore malazeze “pushtojnë” fshatin Martinaj

0

Priftë ortodoks serbë me forca të shumta policore malazeze “kanë vërshuar” fshatin e banuar kryesisht me shqiptarë, Martinaj të Gucisë, duke tentuar që mbi themelet e Kishës së vjetër katolike të ndërtojnë një kishë ortodokse.
Si kundërpërgjigje të këtij veprimi nga ana e malazezëve, priten protesta nga ana e shqiptarëve, raporton portali “Malësia jonë”. /Telegrafi/ 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com