Me kërkesë të sponzorit arab, Reali e largon kryqin nga logo

0

Real Madridit i është dashur ta largoi kryqin nga logoja zyrtare e saj, pas nënshkrimit të kontratës me Bankën Kombëtare Arabe.
Banka Kombëtare Arabe i ka qitur një kusht Real Madridit, para se ta nënshkruajnë marrëveshjen, që të largoi kryqin nga logoja e saj dhe fanellat në Azi të shiten pa kryq, raporton Bild

Drejtuesit e kësaj banke e kanë qitur këtë kusht pasi kanë menduar se marrëveshja e tyre do të ishte provokuese për popullin arab. Real Madridi e ka pranuar kushtin dhe fanellat e reja do ti prodhoi tani pa kryq. 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com