Kosovarët në kampet e Francës (Foto)

0

Ditëve të fundit, shumë të rinj, por edhe gra, fëmijë e pleq nga Ferizaj dhe Shtimja, ia kanë mësyrë Evropës përmes Serbisë.

Ata po kërkojnë një jetë më të mirë, mirëpo fotografitë e dërguara në Indeksonline tregojnë pamje të tmerrshme nga kampet ku po qëndrojnë kosovarët.

Fotografitë janë shkrepur në një kamp në Francë. Ky vend është një nga destinacionet kryesore, pasi mendohet se Franca mund t’iu jep leje qëndrimi! Ndërkaq, dihet se asnjë vend evropian më më nuk jep azil për kosovarët.

 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com