Kos dhe mjaltë, ushqim për të rregulluar aparatin tretës

0

Mjalti është cilësuar si një element shumë i mirë ushqimor, këshillohet të konsumohet që në orët e para të ditës.
Që aparati tretës të funksionojë pa probleme, mjafton të kombinoni kosin me mjaltin.
Në të njëjtën kohë, kosi me mjaltin ndikojnë edhe për ta mbajtur lëkurën më të freskët dhe më të re. Sapo zgjoheni, mund të hani një gotë kos me një lugë mjaltë, brenda të cilit mund të hidhni 3-4 lajthi ose bajame. Ky kombinim ndihmon për qarkullimin e ushqimit në organizëm, si dhe për zemrën. 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com