Kelmendi: Komandant Remi, i vogël je ti me fol për Turqinë

0

Deputeti i Partisë së Drejtësisë, Gëzim Kelemendi e ka akuzuar ish-Komandantin e UÇK-së, Rrustem Mustafën-Remin se “po i mbron serbët”.
Kelmendi ka marrë shkas nga një deklaratë e Remit në Facebook, ku kërcënimet e Erdoganit i krahason me ato të Sheshelit.

Ndaj kësaj ka reaguar Kelmendi, duke thënë se Remi është i vogël për të dhënë deklarata të tilla.

“Deputet Rrustem Mustafa-Remi,i vogël je ti me fol për Turqinë. Doli në shesh deklatata e Erdoganit për boshnjakët ( ku vërtetohet se nuk eshte ashtu) ti del në mbrojtje të atyre që vranë dhe dhunuan mbi 200 mijë Muslimanë, ti mbron serbët.. Turp për ty”(sic), ka shkruar Kelmendi. 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com