Shaban Syla:Fatmir ruju se të kanë rrethu bandat

0

Mua Shaban Sylës nuk më intereson politika dhe unë në jetën time për herë të parë me Kadri Veselin jam takuar kur ishte dëshmitarë në rastin Bllaca, dhe njëherë tjetër në rastin e dasmës së djalit të Azem Sylës, ndërsa me Hashim Brojën në vitin 1999 isha së bashku në veturë në Berishë te mrizet ku ishin popullata , ku aty ishte familja ime gjera ai ishte së bashku me truprojën e tij të njohur si Raketa.
Fatmir, të lutem mos më thuaj kështu, se 1 milion herë të du ty më shumë se këta të dy, por nëse dëshiron thuaja ato Milaim Zekën që dhezi zjarr, e po shpif, e po vepron sikur Bllaca që erdh nga Beogradi e u mundua ashtu siç e mësoj Dragolup Stankonviqi.
Për t’ju shti me bë vlla vrasje. Bllaca e Dragolupi i realizuan planet e tyre.
Ju kam drejtuar të gjithë djemve të luftës dhe jo vetëm Fatmirit, që të shiqojnë datën 27 të muajit të tretë 2016 nga Fitim Çeku: se Nazim Bllaca ishte punëtor i UDB-së dhe qëllimi i tyre ishte vëllavrasja e grupeve të UÇK-së.
Kjo veçse filloj me ndihmën e Milaim Zekës, i cili nuk dihet se për kë punon. Me Milaim Zekën as nuk dua të merrem sepse së shpejti do të takohemi në gjyq, e pas gjygjit me kanun.
Dikur pleqtë thoshin më i zi është shtifësi se sa bërësi t’u kisha lut Milaim mos më shaj, se ti je njeri i flliqt. Se ti po të ishte trim, e kishe mbrojt familjen tënde e krejt këtyre shokëve tu që po jau “rras”, krejt këta janë prish me Florim Krasniqin për ty , e tash po jau kthen se prapë thojnë: Nuk mun me jau kthy borxhin me të mirë, duhet me jau kthy diqysh (me të keq).
E për ty po thoja Fatmir: E kam një porosi publikisht. Nëse të kujtohet në vitet 1998-1999, të kam thënë: Ruju se shpiunat i ki këtu.
Nëse të kujtohet më vendose dorën rreth qafe prezent ishin edhe Baci Jakup (Jakup Krasniqi) edhe Raketa, shoferi i Hashim Thaçit, Isuf Kastrati shoku im, por ti prapë nuk më ke besu por sot më beson por ke inati ta thuash.
Ndërsa tash e kam edhe një porosi publike për liderin e partisë NISMA, Fatmir Limajn: Ruju se të kanë rrethu bandat, e vetëm dëshirojnë më të përly ty e ti prapë mos më dëgjo se as atëherë nuk më kë dëgjuar.
Të kanë dal të vërtetat e mija, një po ta them jetën e japi e “shpifës” as i atyre e as i yti nuk bëhna kurrë. E të gjithë ju komandanta që i keni thënë vetes, e dini Bllaca po shpif, por nuk po keni guxim me fol për të. Dajë, mua nuk kanë mund mem shti as Ullea, e as Haga e as paratë e Dubrevës me shpif kundër teje e as kundër askujt, e ti harroj këto daja im.


Source: Informacione 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com