Vuçiç akuzohet për vjedhje të zgjedhjeve, protesta masive në Serbi

0

Kryeministri serb, Aleksandër Vuçiç po përballet me protesta, pasi shumë njerëz e kontestojnë fitoren bindëse të tij në zgjedhjet e 24 prillit.

Qytetarë serbë i janë përgjigjur protestës së thirrur nga partitë opozitare. Ata mbajnë në duar pankarta me mbishkrime “Vuçiç, hajn, i vodhe zgjedhjet”, “Shpëtim për zërin tim” dhe barazimin mes Komisionit Zgjedhor Republikan dhe vdekjen, transmeton Koha.net.

Vuçiç ka fituar bindshëm zgjedhjet në Serbi dhe kjo është pritur mirë nga aktorët ndërkombëtarë, pasi e kanë konsideruar si fitore e pro-evropianëve.


Source: Informacione 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com