Vritet edhe një shqiptar nga Shkupi në Siri

0

​Një tjetër shqiptar nga Shkupi është vrarë në Siri. Siç mëson TetovaSot bëhet fjalë për 23 vjeçarin me inicialet E.A nga Inxhikova e Shkupit.
I riu shkupjan shkoi në Siri vetëm tre muaj më parë.
MPB ka konfirmuar rastin dhe se është në dijeni për vdekjen e të riut ng Shkupi me po këtë identitet.
Deri më tani nga Maqedonia kanë rënë 13 persona në fushëbetejat e Sirisë dhe Irakut. 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com