Vërshime në Prishtinë dhe Llap

0

Bëhet e ditur se në fshatrat Llukar, Makoc, Mramor, Bërnicë, Keqekollë dhe Prugoc, ka probleme me vërshimet.
Në këto fshatra, për të vlerësuar situatën, në mëngjesin e sotëm, kanë dalë Drejtori i Shërbimeve Publike, Ardian Gashi, ai i Inspeksionit, Xhelal Sveçla, si dhe drejtori i Infrastrukturës Lokale, Hysen Durmishi, së bashku me ekipet e tyre.
Faik Muqiqi, drejtor i Shërbimeve Publike në komunën e Podujevës, ka thënë për Kosovapress se ka pasur vërshime në disa fshatra të kësaj komune.
“Në fshatin Metehi ka vërshime, fshatin Rep, fshatin Sfeqel, fshatin Dumnicë, në Bellopojë, në dy lagjet Maloku prej Drini. Ndërsa në fshatin Llapashticë e Poshtme ka më pak vërshime, por në vendet tjera niveli i ujit është duke u ngritur”, ka thënë Muqiqi.
Sipas tij, në lumin Dumnica dhe lumin që vjen nga Batllava dhe Bellopoja, është duke u ngritur niveli i ujit përreth.
Ai theksoi se, që nga mëngjesi ekipet e shpëtimit janë në terren, por në disa vende nuk kanë mundur të intervenojnë. 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com