ShIK-u vepronte nën mbikëqyrjen e Hashim Thaçit

0

Inteligjenca e KFOR-it zbulon se aktivitetet kriminale të ShIK-ut janë bërë me dijeninë dhe bekimin e Hashim Thaçit dhe të Kadri Veselit, shkruan sot Koha Ditore.
Përmenden edhe vrasjet me motive politike.

KFOR-i hedh dyshime se Xhemaj Mustafa dhe Smajl Hajdaraj janë vrarë nga SHIK-u. Akuzat janë mohuar gjithmonë nga ish-drejtuesit e kësaj organizate.

Në listën e anëtarëve të SHIK-ut janë edhe Ilaz Kadolli i lëvizjes “Vetëvendosje”, si dhe Shefki Abdullahu i Aleancës Kosova e Re. Kadolli përshkruhet si shumë i rrezikshëm. 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com