SHBA sulmon Irakun dhe Sirinë me 36 sulme ajrore

0

Koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kryer 36 sulme ajrore kundër grupit militant ISIS në Irak dhe në Siri.
Gjashtë prej këtyre sulmeve kanë goditur katër automjete dhe dy pozicione ushtarake, ka konfirmuar Task Forca e Përbashkët.

Këto sulme kanë ndodhur në 21 qytetet afër Mosulit. Gjithashtu tast Forca ka konfirmuar se ka shkatërruar edhe 51 anije ushtarake.


Source: Informacione 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com