Rusia i dorëzon Sirisë 12 avionë MiG-29

0

Presidenti i kompanisë së prodhimit të avionëve Meg të Rusisë njoftoi se kjo kompani është e gatshme që t’i dorëzojë Sirisë 12 avionë MiG-29.
Sergei Kurotkov në lidhje me këtë shtoi se gjoja kontrata për shitjen e 12 avionëve luftarakë MiG-29 Sirisë është nënshkruar në vitin 2007 dhe kjo kontratë do të zbatohet së shpejti. Aktualisht ka përfunduar prodhimi i 4 avionëve dhe avionët e tjerë janë duke u prodhuar. 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com