Ronaldo, 2 milion euro per femijet palestinez

0

Cristiano Ronaldo po vazhdon të tregoj se është human. Ai sërish i ka ndihmuar fëmijët nga Palestina, duke dhuruar 2 milionë euro.

Këto para pritet të përdoren për festën e Fiter Bajramit e cila vjen pas dy javesh.
Ronaldo, edhe më herët i kishe ndihmuar fëmijët palestinez. Ai edhe në vitin 2011, dhuroi Këpucën e Artë, e cila në ankand dhe u shit për 1.5 milion euro, që të ndihmojë palestinezët.
Ndërsa, gjatë Kampionatit botëror, portugezi financoi operimin e një femije që vuante nga çrregullime të larta në tru. /klankosova/ 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com