Reagimi i zv.kryeministrit të Turqisë në lidhje me zhvillimet në Egjipt

0

Zv/kryeministri i Turqisë ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit në Egjipt me rastin e organizimit të zgjedhjeve presidenciale në këtë vend, duke thënë se grusht shteti i madh do të vazhdojë.
Bulent Arinch ka thënë se edhe pse presidenti i shkarkuar i Egjiptit z. Muhamed Mursi është privuar nga e drejta për të marrë pjesë në zgjedhje, megjithatë grusht shteti nuk e ka eliminuar atë. Zv/kryeministri i Turqisë ka thënë se dihet qartë qëndrimi i Turqisë sa i përket zhvillimeve në Egjipt dhe marrëdhëniet diplomatike mes Ankarasë dhe Kajros janë ulur. 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com