Policia Turke: Pas sulmeve në Bursa qëndron PKK-ja

0

Organizata terroriste PKK qëndron pas sulmit të fundit vetëvrasës në Bursa, në Turqinë veriperëndimore, tha policia lokale, raporton Anadolu Agency (AA).

Në sulmin vetëvrasës të mërkurën pasdite në hyrje të tregut historik në Bursa jetën humbi një person dhe u plagosën 20 të tjerë. 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com