Lojtarët shqiptarë të klubit gjerman Mavraj dhe Azemi, duke e falur namazin

0

Dy lojtarët shqiptarë të klubit gjerman Greuther Furth, Mërgim Mavraj dhe Ilir Azemi, janë kapur në një foto duke e falur namazin.
Edhe pse të dy lojtarët luajnë për përfaqësuese të ndryshme, Azemi për Kosovën e Mavraj për Shqipërinë, të dy kanë të përbashkët besimin në fenë islame.

Këtë fotografi e ka publikuar vetë mbrojtësi i Furthit, Mërgim Mavraj, në profilin e tij në Facebook, duke thënë: “Qëllimi i jetës sonë është me qenë vetëm rob, jo i futbollit as i lekut, por vetëm i Allahut swt.”. /Telegrafi/ 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com