Lidhja e fshehtë mes kancerit dhe mykut candida

0

Kanceri dhe myku candida janë të lidhur ngushtë me njëri-tjetrin. Ka disa mjekë që thonë se Candida shkakton kancer, ndërsa disa të tjerë thonë se dy dyja këto gjendje e kanë origjinën nga e njëjta rrënjë, mjedisi acidik në trup.

Myku candida është i pranishëm pothuajse tek të gjithë, por në nivele të ndryshme. Nëse gjendet në sasi të vogla është i parrezikshëm, por, kur shtohet në mënyrë drastike mund të ketë pasoja për shëndetin.

Në një trup të shëndetshëm Candida albicans mbahet nën kontroll nga ato të ashtuquajturat bakterie të mira. Mjekët theksojnë se përdorimi jo i duhur i antibiotikëve mund të jetë një nga shkaqet që asgjësojnë bakteriet e mira, duke lejuar shtimin e mykut. Candida shtohet kur konsumojmë shumë sheqer, karbohidrate, ushqime që përmbajnë maja, si uthulla, birra, buka etj.

Kur sistemi ynë imunitar punon si duhet sasia e Candida-s në trup mbahet e ekuilibruar. Kur sistemi ynë imunitar nuk funksionon si duhet, ose ekzistojnë faktorë të tjerë si konsumimi i lartë i sheqerit dhe karbohidrateve, Candida mund të shtohet përtej normales duke shkaktuar dhembje të shpeshta stomaku dhe probleme me tretjen probleme me lëkurën (infeksione lëkure, ekzemë, psorasis, akne), konfuzion,ndjenjë e vazhdueshme lodhjeje, ankth, luhatje humori zemërim dhe nervozizëm, dhimbje koke, dhimbje mesi, shtim i dëshirës për të konsumuar sheqerna, ëmbëlsira ose bukëetj

Megjithatë Candida është një infeksion që po të trajtohet si duhet mund të kurohet plotësisht. Një ndihmesë e madhe në eleminimin e Candida-s në trup, përvec medikamenteve dhe suplementeve është edhe dieta. Pra mënyra e të ushqyerit dhe mënjanimi i atyre ushqimeve që shtojnë problemin.

Candida shtohet kur përdorni antiobiotikë; ka shumë sheqer në dietën tuaj, alkool, kafeinë, ushqime të gatshme e gjysëm të gatshme, por edhe nga stresi.

Për candida-n përdoren disa kura natyrale si vaj rigoni, Pao D’ Arco, hudhër, uthull molle, vaj i arrës së kokosit.

Soda e bukës mendohet se është kura më efektive dhe më e lire për mykun dhe kancerin. Onkologu dhe autori i librave Kanceri është Myk, Dr. Tulio Simoncini thotë se e ka kurën që trajton kancerin. Ai beson se kanceri shkaktohet nga shtimi i mykut candida, të cilin ai e trajtonme sodë në zonën e tumorit.

Por Dr. Mark Sircus, autori i librit Soda e Bukës – trajtimi i kancerit për të pasurit dhe të varfërit është I mendimit se origjina e kancerit është më e komplekse. Por ai sheh gjithashtu një lidhje mes mykut candida dhe kancerit. Ai e trajton gjithashtu kancerin me injeksione me sodë buke.

Ai thotë se duke pirë një lugë kafe sodë buke të përzier në ujë çdo ditë, 30 minuta para buke, ju mund të reduktoni ndjeshëm mykun.

Por pse disa mjekë thonë se myku candida shkakton kancer

Një organizëm me myk candida ju prek sistemin imunitar, jo vetëm që ua dobëson atë, por trupi e ka të vështirë të luftojë infeksionet, candida lëshoni toksina që dobësojnë më tek trupin.

Kandida prodhon etanol, i cili mund të jetë i mire për makinat, por në trupin tonë shkakton lodhje dhe na dobëson. Për më tepër shkatërron enzimat që i duhen qelizave për energji, duke shkaktuar radikale të lira që dëmtojnë ADN-në.

Etanol gjithashtu pengon përthithjen e hekurit. Hekuri është elementi më i rëndësishëm për transportimin e oksigjenit në gjak, etanoli në trupin tuaj krijon nivele të ulëta oksigjeni.

Disa doktorë madje thonë se myku është shkaktari I leuçemisë. Në vitin 1999 Meinolf Karthaus, bëri një studim tek 3 fëmijë me leuçemi, ku pasi u dha një ilaç kundër mykut, pa një përmirësim të sëmundjes së tyre.

Në vitin 1997 Mark Bielski tha se leuçemia, akute apo kronike është e lidhur tepër ngushtë me mykun, Candida albicans.

Milton White, beson se kanceri është një sëmundje e mykut kronik. Ai gjeti forma të mykut në çdo ind tumorial që studioj. Disa doktorë pajtohen me të, si mjeku Italian që I trajton pacientët e tij me sodë buke në një gotë ujë një orë para mëngjesit. Kjo alkalizon traktin digjestiv, që mund të ndihmojë në eleminimin e candida-s.

Mjekët thonë se duhet të keni kujdes dhe nga ushqimet që mund të jenë mykur si misri, apo kikirikët të cilët janë ushqimet që përmbajnë helmin që shkakton kancer, të quajtur mycotoxins. Një prej tyre quhet aflatoxin, dhe thuhet se është kimikati më carcinogjen në Tokë.

Ai shton më tej se ne konsumojmë mesatarisht gjatë një dite 0.15mg deri në 0.5mg aflatoxin. Prandaj, sheqeri nuk është I vetmi problem në dietën tonë, por dhe toksinat mykotike që gjenden tek drithërat me sheqer.

Kaufmann beson se antibiotikët ndikojnë shumë në këtë gjendje. Antibiotikët shkatërrojnë bakteriet e mira, duke shtuar mykun, e nëse del jashtë kontrollit rezikon sistemin imunitar dhe shkakton shumë sëmundje përfshi kancerin.

Pothuajse çdokush që vuan nga kanceri, diabeti, dementia, Alzheimer’s, alergjitë, astma, gastritis etj vuan nga myku I shtuar candida .

Bëni një test dhe kështu mund të parandaloni sëmundjet vdekjeprurëse kur plakeni.

Ja cfarë thotë specialistja e shëndetit Ann Boroch

“Një mjedis acid çon në sëmundje. Ajo që na e shkakton këtë është se ne konsumojmë më shumë seç duhet mish të kuq, kafeinë, sheqer, pije alkoolike dhe kemi stres. Të gjithë këta janë elemente tepër acidikë. Ajo që duhet të bëjmë është që të përdorim më shumë ushqime me bazë alkaline si psh; perimet me gjethe jeshile. Dieta duhet të jetë rreth 60 për qind perime. Nëse keni probleme me sistemin tretës mund t’i gatuani perimet, nëse nuk i konsumoni dot të gjalla. Një tjetër mënyrë për të alkalizuar trupit është të hidhni një lugë uthull molle në një gotë ujë dhe ta konsumoni çdo ditë, ose të pini një gotë me ujë dhe limon esëll në mëngjes, ose ushtrime me frymëmarrjen. Nëse hiqni dorë nga ushqimet e shpejta hamburgerët patatet e skuqura, sheqerin, pijet alkoolike, pikërisht në këtë moment ju nisni të alkalizoni trupin. Nëse mund të menaxhoni stresin, ju po alkalizoni trupin tuaj, pini më shumë ujë, po alaklizoni trupin tuaj dhe kjo ka shumë rëndësi sepse pjesa më e madhe e kancerëve dhe sëmundjeve të tjera jetojnë në trup acid.”

Dieta anti-candida

Dieta më e mirë për të luftuar mykun është ajo që nuk përmban sheqer dhe ka nivel të ulët të karbohidrateve. Gjithashtu kjo dietë për pastrimin e mykut nga trupi konsiston edhe nga heqja e ushqimeve që përmbajnë maja.

Një nga mënyrat më të shpejta për luftimin e Candida-s është futja në dietën e përditshme e përbërësve më potencialë që luftojnë qelizat e saj. Zakonisht kjo dietë është shumë strikte dhe kërkon shumë vullnet dhe vendosmëri.

Dieta anti-candida, dietë detoksifikuese, konsiston në konsumimim e ushqimeve që nuk përmbajnë sheqer, maja etj. Ushqimet që konsumohen më shpesh gjatë kësaj diete janë proteinat, yndyrnat e shëndetshme, perimet, drithërat dhe disa lloje arrash.

Mjekët sugjerojnë se ndoshta shumicës së personave që vuajnë nga Candida do t’u duhet ta vazhdojnë këtë dietë për rreth 3 muaj përpara se t’i kthehen dietës së tyre normale.

Së bashku me përbërësit e mësipërm këshillohet dhe konsumimi i probiotikëve si bifidus dhe acidophilus, të cilët shërbejnë për shtimin e bakterieve të mira në zorrë. Normalisht një dietë pa sheqer ndihmon në kurimin e Candida-s si dhe rregullon sistemin tretës.

Dieta anti-candida përbëhet nga 3 faza:

Faza e parë

Kur candida albicans del jashtë kontrollit në traktin digjestiv mund të jetë toksike. Shtimi i saj mund të vijë si pasojë e një diete të varfër, përdorimi i shpeshtë i antibiotikëve etj. Një rritje e tepërt e këtij myku në trup mund të shkaktojë probleme gastrike si përzierje dhe diarre ose sëmundje të tjera si depresioni etj.

Objektivat

Faza e parë e dietës kundër candida-s konsiston në eleminimin e të gjitha ushqimeve që nxisin shtimin e mykut në trup. Kjo fazë zgjat për mbi 3 javë.

Ushqimet që duhet të evitohen në fazën 1

Faza e parë ndihmon në eleminimin e plotë të sheqernave dhe karbohidrateve, si sheqeri, gruri, produktet e qumështit (përveç kosit), ushqimet e përpunuara, ushqimet e konservuara, uthulla, salca e sojës, kikirikët etj.

Gjithashtu edhe konsumimi i frutave duhet të pakësohet në maksimum pasi shumë fruta përmbajnë fruktozë, një formë e sheqerit.

Duhet të tregohemi të kujdesshëm pasi sheqeri fshihet në shumë ushqime si psh. në ato të konservuarat, ushqimet e gatshme, cerealët e mëngjesit etj. Etiketat mund ta përshkruajnë sheqerin ne emërtime të ndryshme si maltose, lactose, fructose, dextrose etj.

Këshillohet që të gjitha këto prodrukte të mënjanohen për të penguar rritjen e mëtejshme të mykut.

Po çfarë duhet të konsumojmë gjatë kësaj faze?

Megjithë shumë tipe ushqimesh janë hequr nga faza e parë, ekzistojnë ende disa të tjerë që janë të shëndetshëm për konsumim.

Ushqimet proteinike nga kafshët si mish pule, mish gjeli, mish vici, të gjitha këto mund të konsumohen gjatë fazës 1. Gjithashtu perimet si trangujt, specat, brokoli, lulelakra, lakra, sallata jeshile, peshku, hudhra dhe disa tipe manash si manaferrat, boronica etj., janë Ok për t’u konsumuar gjatë fazës 1. Studimet kanë treguar se kombinimi i brokolit dhe hudhrës së bashku jep akoma më shumë rezultate në luftën kundër mykut.

Faza 2 dhe 3 e dietës anti-candida

Faza e dytë e kësaj diete është pak më e lehtë pasi konsiston në rikthimin e karbohidrateve. Gjatë kësaj faze mund të shtojmë një frut dhe të shohim nëse simptomat e mykut kthehen. Nëse jo, atëherë mund të shtojmë pak e nga pak ushqimet e eleminuara më parë, por jo ato që ndihmojnë në shtimin e mykut.

Mjekët sugjerojnë që të shtojmë pak oriz në ditën e parë dhe të presim dy ditë për të parë nëse trupi e përballon dhe simptomat e mykut nuk rikthehen. Me kalimin e kohës do të ndodhë edhe rikthimi tek dieta normale.

Ndërsa faza e tretë konsiston në eleminimin e toksinave nga trupi me probiotikë, dhe konkretisht duke konsumuar shumë kos natyral pa sheqer.

Një nga pastrueset më të mira të mykut është hudhra.

Hudhra është e njohur nga grekët dhe egjiptianët e lashtë si ushqimi më i mirë kurues.

Hudhra mund të luftojë një sërë infeksionesh bakteriale, virale, etj. Shumë studime konfirmojnë gjithashtu se hudhra ul nivelin e kolesterolit në gjak. Ngrënia e 1-2 thelba hudhre në ditë ul kolesterolin 10%. Gjithashtu studime të ndryshme tregojnë se hudhra ndihmon hapjen, zgjerimin e enëve të gjakut dhe ul rrezikun e formimit të mpikjes së gjakut, që mund të çojë në atak zemre. Hudhra ul gjithashtu tensionin e lartë të gjakut.

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com