Le Pen: Euro nuk është monedhë

0
TOPSHOT – French far-right Front National (FN) party's President, Marine Le Pen, gestures as she delivers a speech on stage during the FN's summer congress in Frejus, southern France, on September 18, 2016. Marine Le Pen's slogan reading "In the name of the [French] people" is seen on the rostrum. / AFP / Franck PENNANT (Photo credit should read FRANCK PENNANT/AFP/Getty Images)

Kandidatja për Presidente në Francë, Marine Le Pen, si duket nuk është fanse e monedhës euro.

“Euro nuk është monedhë. Kjo është një armë politike për të detyruar vendet për të zbatuar politikat e vendosura nga BE dhe për të mbajtur ato në zinxhir”.

Le Pen e cila udhëheq të djathtën ekstreme në Francë, ka thënë se nëse ajo bëhet Presidente, ka thënë se do i mbledh liderët evropian dhe zyrtarët e Bankës Qendrore Evropiane që të fillojnë punën që ta zëvendësojnë euron me monedhat kombëtare./klankosova.tv

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com