Ja nacionalizmi serb: Në Parlamentin e Serbisë, pengohet boshnjaku që e flet të vërtetën (Videon)

0

Deputeti i Partisë së Veprimit Demokratik (SDA), Enis Imamovic, në Parlamentin e Serbisë foli për politikat antiboshnjake të serbëve.
Ai përmend vrasjet dhe dhunën që nuk zgjidhet. Keqbërësit që nuk ndëshkohen. Ndërsa, nuk harron edhe kërcënimet e çetnikëve, “qenve të luftës”, të mercenarëve prorusë në Ukrainë, që po ia bëjnë Sanxhakut, transmeton Telegrafi.

Ndër të tjera ai përmend edhe fashizmin serb, në Vojvodinën shumetnike , me sulmet ndaj pronës dhe jetëve të shqiptarëve.

Ndërkaq, përderisa deputetët serbë bëjnë zhurmë, kryetari i Kuvendit i thotë se me fjalimin e tij po irriton shumicën e deputetëve, pra serbët!

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com