Interpol anulon urdhërarrestin për Thaçin

0

Ministri i Sigurimit i Bosnjës dhe Hercegovinës, Dragan Mektiç tha se shërbimet e sigurisë të Bosnjës dhe Hercegovinës dhe Interpoli kanë marr informacion se urdhër-arresti për Hashim Thaçin është anuluar, raporton agjencia e lajmeve FENA.
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi gjatë fundjavës ka qenë në Sarajevë në samitin e 100.

Mektiç u tha gazetarëve në Sarajevë se në rast se urdhëresat do të ishte i vlefshëm, autoritetet kompetente të Bosnje-Hercegovinës do të kishin vepruar sipas standardeve.


Source: Informacione 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com