Inkursion izraelit në Gaza

0

Forcat e Izraelite organizuan një inkursion të kufizuar në Rripin e Gazës të enjten.
Gjashtë buldozerët izraelitë u zhvendosën 150 metra në enklavën bregdetare në lindje të Khan Younis në Gazën jugore, kanë thënë dëshmitarët okular për Agjencinë Anadolu.
Dëshmitarët thanë se trupat izraelite kishin qëlluar përtej kufirit në territorin palestinez, edhe pse nuk u raportuan viktima.
Ditët e fundit, shteti hebre i vetë-shpallur organizon inkursione pothuajse të përditshme në Rripin e Gazës që drejtohet nga Hamasi, trupat izraelite shpesh gjuajnë me armë në fermerët palestinezë dhe shtëpitë në afërsi të kufirit./mesazhi/ 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com