Fara e zezë, ilaç që shëron shumë sëmundje

0

1.Shërimi i problemeve të zemrës:Merrni 1/2 lugë vaj të fares së zezë të përzier me ndonjë pije të nxehtë ,te pihet përdite në mëngjes kjo do te beje te zgjerohen venat & arteriet. Shmangni ushqimet me yndyre

2.Për shërimin e kokëdhembjes:

Lyerja e kokës me vaj të fare së zezëbën dobi të madhe kundër kokë dhembjes.

Mënyra e dytë: ”Lyerja e vendit të dhembjes së kokës duke fërkuar me vaj fares së zezë

Mënyra e tretë: ”Përzihet lëngu i vajit të farës së zezë me vaj ulliri dhe ky komponim pikohen në hundë nga dy pika.

3.Për shërimin e migrenës:

Marrja e dozës orale dhe aplikim në ballë ose në pjesën me dhimbje. Të largohet nga ngrënia e tepërt e ëmbëlsirave.

4.Dhimbja e shpinës dhe dhimbje të tjera reumatike:

Ngroheni mesatarisht vajin e farës së zezë dhe vendoseni intensivisht mbi zonen e dhimbjës, gjithashu pi tre herë në ditë një lug kafeje(5ml) vaj të Farës së zezë.
Shërimi do të arrihet brenda pak javëve.

5.Dhimbjet muskulare:

Bëni masazh me vajin e farës së zezë.

6.Për shërimin e kollitjes dhe astmës:

Fërkojeni kraharorin dhe shpinën me vajin e farës së zezë,dhe pini një lugë kafeje (5 ml)vaji farës së zezë në mëngjes,mesditë dhe natën.
Gjithashtu hidhni dy lugë të vogla vaj të farës zezë në ujë të vluar dhe thithni avullin e tij.

7.Për shërimin e dhembjës së dhëmbëve, mishit të tyre, të fytit dhe bajameve:

Nëse zihet vaji i farës së zezë me uthull dhe pastai shpërlahet goja me lëngun e përfituar nga zierja, ndihmon kundër dhimbjes së dhëmbëve nga të ftohtit.

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com