Dardan Molliqaj: LDK dhe AAK si PDK’ja – po bëjnë garë për Kryeministrin

0

Sekretari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, ka thënë se është gabim i LDK’së dhe AAK’së që po vrapojnë pas pozitës së Kryeministrit.
Sipas tij, me këto veprime, LDK dhe AAK po i ngjanë PDK’së.

“Marrëveshja për ndarjen e posteve ishte e ngutshme, e hershme dhe e parakohshme. Së pari është dashur të merremi vesh për parime”, ka thënë Molliqaj, për Klan Kosova.
“Gara se kush me qenë i pari po i ngjanë PDK’së”, ka shtuar ai.

Molliqaj ka thënë se nuk do të prishet koalicioni për pozitën e Kryeministrit.

Sidoqoftë, ai ka bërë thirrje që të thirret seanca dhe të konstituohet Kuvendi. 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com