Afganistan, vriten nga sulmi vetëvrasës 40 persona dhe plagosen 50 të tjerë në një ndeshje volejbolli

0

Nga sulmi vetëvrasës në qytetin Paktika të Afganistanit të paktën 40 persona humbën jetën dhe 50 të tjerë u plagosën, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas informacioneve të marra nga Prefektura e Paktik-ës sulmi kamikaz krye në një fushë volejbolli e cila ndodhet në zonen e Jahjahel të këtij qyteti.

Nga i njëjti i nfromaicon thuhet se nga sulmi të paktën 40 persona mbetën të vrarë dhe 50 të tjerë u plagosën dhe se autoritetet shqetësohen nga fakti se mund të rritet numri i të vekurve.

Deri në këto momente askush nuk e ka marrë përsipër sulmin. 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com