Lirohet edhe edhe imami Enes Goga nga Peja

0

Sot është liruar edhe imami nga Peja, Enes Goga.
Goga ishte arrestuar para disa ditësh së bashku me një grup hoxhallarësh, për gjoja “cenim të rendit kushtetues”.

Hoxhë Enes Goga për KLANKOSOVA u deklarua se unë nuk hidhërohem me shtetin tim, sepse qysh kur kam qenë 19 vjeq i jam bashku UÇK-es, ndërsa kjo çfarë ka bërë shteti do të vjen dita që do të dal në shesh gjithçka !

Imami i Pejës Enes Goga, pas lirimit nga burgu është pritur nga xhematlinjtë e tij në Pejë. Ata me të marr lajmin për lirimin e tij, në hyrje të qytetit të Pejës, u mblodhën tek qendra tregtare ETC për ta pritur hoxhën dhe kryeimamin e Pejës, Enes Goga.

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com