​Hagel: Nga sulmet kundër ISIS’it mund të përfitojë Assad

0

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Chuck Hagel, ka paralajmëruar se diktatori sirian Bashar al-Assad, mund “të përfitojë” nga sulmet ajrore të koalicionit amerikan kundër ISIS’it.
“Siç e dimë koalicioni po ndjekë ISIS’in për të ndihmuar Irakun dhe qeverinë e tyre por duhet të jemi të vetëdijshëm se këto sulme mund ta ndihmojnë Assadin”, ka thënë Hagel. 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com