Zvicër-Nesër në Gjenevë vazhdojnë bisedimet e paqes për Sirinë

0

Të mërkurën në Gjenevë do të vazhdojë raundi i ri i bisedimeve për paqe në Siri, një përpjekje tjetër për të gjetur një tranzicion politik në shtetin të përfshirë nga lufta civile.

Takimet rifillojnë pasi më herët De Mistura vizitoi Damaskun dhe Teheranin, ndërsa më herët kishte biseduar me autoritetet turke dhe saudite për të gjetur një pajtim të përbashkët për tranzicionin politik.

Regjimi i Bashar al-Assadit ka kërkuar që vazhdimi i bisedimeve të bëhet pas zgjedhjeve parlamentare në Siri të cilat do të mbahen nesër./TRT/.kohaislame


Source: Informacione 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com