Video tronditëse: Ushtria greke, sjellje antinjerëzore me refugjatët sirianë

0

Një ngjarje e trishtë ka ndodhur në ujërat greke, ku një anije ushtarake ka tentuar të fundosë një barkë të tejmbushur me refugjatë sirianë në mes të të cilëve edhe shume gra e fënijë. A mund të sillet kështu një vend i Bashkimit Europian?!

Marina greke sulmon një barkë të pambrojtur refugjatësh. Nuk ka tokë për refugjatët e tmerruar sirianë, madje as det nuk ka për to…

E gjithë ajo që ne shohim në këtë video nuk është gjë tjetër veçse një fatalitet për njerëzimin si dhe të gjithë vlerat morale të këtij shekulli.

Shumë refugjatë po vdesin sot në det. Një pjesë e tyre prej fatit të keq dhe një pjesë prej rojeve bregdetare greke. Ky nuk është incidenti i parë i flotës greke. Dhjetra kufoma janë regjistruar prej saj…

A mos vallë edhe fëmija i vogël kurd Aylon është viktimë e gardës helene?!

Ta shpërndajmë këtë video si presion mbi qeverinë greke. Respektoni jetën e njeriut pa marrë parasysh fenë dhe kombësinë e njerëzve.

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com