Ushtria e Kosovës formohet këtë vit?

0

Drejtues të Ministrisë së Forcës së Sigurisë së Kosovës konsiderojnë se vonesa e formimit të institucioneve dhe periudha e stërzgjatur e krizës politike po e prolongon procesin e transferimit të FSK-së në Forca të Armatosura.
Megjithëse ministri në detyrë i FSK-së, shprehet optimist se me formimin e institucioneve të reja, ky projekt madhor për shtetin e Kosovës do të ndodhë gjatë këtij viti.

Por njohës të fushës së sigurisë, fajësojnë politikën, e cila sipas tyre ishte shkaktare për dështimin e ndryshimeve Kushtetuese në Kuvend në legjislaturën e kaluar. /Kosova Sot/ 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com