Shpërthejnë 20 cisterna në bazën ushtarake të SHBA’së

0

Shpërthimi ka ndodhur në kampin Carroll, rreth 100 kilometra nga kryeqendra e Seulit në Korenë e Jugut
Ushtria në Korenë e Jugut dhe zjarrfikësit kanë nisur hetimet për shkaqet e disa shpërthimeve që ndodhën në një baze ushtarake të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Korenë e Jugut. Sipas ushtrisë, kanë shpërthyer 20 cisterna të oksigjenit, shkruan USA Today.

Mirëpo, deri tani nuk është njoftuar për ndonjë viktimë.

Në këtë objekt të ushtrisë amerikane, mbahen rreth 30 mijë ushtarë amerikan.


Source: Informacione 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com