SHBA kryen sulme të reja kundër ISIS-it

0

Komanda Qendrore e Shteteve të Bashkuara ka thënë se aeroplanët e saj luftarakë kanë kryer sulme të reja kundër caqeve të Shtetit Islamik (IS) dhe të grupit Khorasan në Siri.

Komanda Qendrore ka thënë se mbi 20 sulme kundër këtyre caqeve janë kryer edhe në Irak, pranë qyteteve Kirkuk dhe Mosul.

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka thënë se Shteti Islamik mund të rritet në mbarë botën dhe se SHBA-ja duhet të mbetet thellë e angazhuar në Lindjen e Mesme. 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com