Pleqtë vjedhin kishën

0

Një çift pensionistësh zviceranë kanë grabitur kishën lokale, ndërsa hetimi ka treguar se çifti ishte i pasur dhe nuk kishte nevojë për para.
Vjedhja e përsëritur kishte ndodhur në Kishën St. Antonius në Traselingen të Lucernit.

Çifti nga kantoni i Luzernit, 70 dhe 73 vjeç, kanë bërë plaçkitje në kishë vetëm për argëtim. Plaku kishte bërë roje, ndërsa gruaja e tij vodhi nëpër kisha.

Nga vjedhjet, të cilat filluan në nëntor të vitit të kaluar, pensionistët siguruan disa qindra franga, shkruan AFP.

Po ashtu thuhet se çifti nuk kishte pasur më parë probleme me ligjin, por identiteti i tyre nuk është zbuluar.

Megjithatë, hetimi për çiftin zviceran të kishës do të vazhdojë, thonë autoritetet. /albinfo/ 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com