Nikolic nesër në Kosovë

0

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikolic do të vijë nesër në Kosovë, për të marrë pjesë në festën e Vidovdanit në Gazimestan, që shënon përvjetorin e Betejës së Kosovës, të vitit 1389.
Nikolic do të qëndrojë në Gazimestan dhe Graçanicë dhe se për këtë vizitë tashmë miratimin e ka dhënë edhe Ministria e Brendshme e Kosovës.

Ndonëse, detaje tjera për vizitën nuk janë bërë të ditura, thuhuhet se Nikolic do të marrë pjesë edhe në zbulimin e përmendores së Millosh Obiliqit në Graçanicë, ku është paraparë edhe një takim me përfaqësuesit e serbëve të Kosovës. /Telegrafi/ 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com