Në Pejë kultivohet edhe kanabisi

0

Në fshatin Kryshec të Pejës, në një parcelë janë gjetur dhe çrrënjosur rreth 800 bimë të dyshuara narkotike të llojit kanabis, me gjatësi 10-60 centimetra.
Kështu njofton Policia e Kosovës, që sipas tyre, ndërsa rasti është ende nënë hetime.

Rrënjët janë gjetur në një zonë malore të fshatit. Policia nuk jep detaje se e kujt është parcela. 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com