Kryengritësit e Malit kërcënojnë interesat e Francës në Afrikë

0

Një prej liderëve të grupeve në Mali njoftoi për programin e nisjes së sulmeve kundër Francës.
Ajad Ag Gali lider i grupit Ensarudin me anë të një video mesazhi paralajmëroi për sulmet ndaj interesave të Francës në Afrikë. Në video mesazhin 24 minutash ftohet populli të sulmojë Francën dhe aleatët. Gali akuzon ushtarakët perëndimorë për krime të pamëshirshme kundër popullit të Malit, vrasje, gjenocid dhe uzurpim te pasurive minerale. 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com